Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za 4 roky, co jsme podporovali jednoho malého prcka, přišly situace,které nás překvapily.Za náš příspěvěk jsme , 2x ročně ,obdrželi pár fotek.

Náš chlapeček držel stejné věci jako jiné děti, byl stejně oblečen apod.Fotky byly vždy stejné a velmi neosobní.Ani náznak toho, že by věci, které jsme financovali mimo příspěvek, užíval.Ani fotka z rodinného prostředí.Požádali jsme o ni i tak nebylo nafoceno nic, co by nás přesvědčilo, že naše zaslané věci obdržel.Např.síť, boty oblečení aj.

Rozhodli jsme se adopci ukončit a podařilo se nám najit cestu, jak chlapečka podporovat a přesně vedět, za co peníze byly utraceny.

Po ukončení oficiální adopce nám bylo zakázáno i posílat menší dary či psaníčka a maličkostma.Z mého pohledu smutné.

DOPORUČUJI VŠEM, CO CHTĚJÍ DÍTKO ADOPTOVAT,

 PROVĚŘIT SI ŘÁDNĚ AGENTURU,

ABY JSTE SE NEDOSTALI DO PODOBNÉ SITUACE JAKO MY.

Reklamu organizaci jsme dělali zdarma na našich stránkách a získali i mnoho  dalších lidiček.Uváděli jsem základní informace,upravené ze stránek.

Reakce ze strany organizace, přes kterou jsme adoptovali, byla překvapivá

Ještě bych Vás chtěla požádat, zda by bylo možné z Vašich internetových stránek věnovaných malému Tambovi odstranit texty, které pocházejí od našeho sdružení. Jedná  texty zkopírované z našich internetových stránek. Nevidím důvod, proč tyto texty zveřejňovat jinde než na našich stránkách.S pozdravem Štěpánka Laňová,

ČERPÁNO ZE SOUKROMÉHO EMAILU

 

DOSTUPNÉ INFORMACE O PROJEKTU ADOPCE

ADOPCE,DÁRKY A PŘÍSPĚVKY

,, Myslím, že se podmínky spíše mění a to hlavně z důvodu, že máme rok od roku více a více dětí a tak již není možné provozovat projekt ve všem tak jako na začátku. Tím myslím např. individuální dárky pro děti či finanční příspěvky pro jednotlivé rodiny. Během několikatýdenního pobytu v Guineji má česká koordinátorka (a to i tehdy, když jedeme s kolegyní obě) tolik práce, že ještě rozdělování různých peněžních sum pro jednotlivé rodiny není možné. Práce obecně v Guineji neprobíhá tak rychle, jak jsme tomu zvyklí ve střední Evropě.

FOTOGRAFIE DĚTÍ

 Běžně se stává, že trvá několik dní i týdnů, než určité dítě vůbec přijde na focení. Naši tamní koordinátoři focení organizují tak, že na určitý den svolají „své“ děti na jedno místo, ale stejně se pak termín pro focení musí několikrát opakovat, než přijdou všechny děti. Kvůli tomuto hromadnému termínu focení také vypadají fotky dětí podobně – sedí na stejné židli na stejném dvorku. Není v našich silách „oběhnout“ již téměř tisíc dětí v jejich školách a třídách a vyfotit je tam. Není to ani v silách našich tamních koordinátorů, protože ti všichni mají kromě adopce na dálku pro naše občanské sdružení pracovní poměr i jinde.

 

DOPISY DĚTEM

Jinak tedy i malá obálka s několika fotkami či samolepkami děti velice potěší.

 

Ohledně dopisů od dětí mohu říct to, co máme také uvedené na našich internetových stránkách, a sice že výuka v guinejských školách není zdaleka taková, jaká je v České republice a proto ani výsledky guinejských a českých dětí stejného věku nelze srovnávat. Děti tam jsou schopné samostatně napsat dopis až mnohem později, protože předměty jako sloh, filozofie apod. tam neexistují. Proto jim s dopisem pomáhají naši koordinátoři nebo někdo z jejich rodiny, kdo umí psát a číst. Samozřejmě jsme si vědomí určitých nedostatků takto psaných dopisů a neustále na naše guinejské kolegy vyvíjíme tlak, aby se úroveň dopisů zlepšovala. Bohužel je to běh na dlouhou trať.

OBRÁZKY OD DĚTÍ

To samé platí pro obrázky, u nichž samozřejmě vyžadujeme, aby je kreslily samy děti, ale osobně u toho, když děti obrázky kreslí, nejsme a ani nemůžeme být. Z hlediska vystudované učitelky výtvarné výchovy s Vámi souhlasím, že z kreseb často není vidět žádný pokrok, ale hodiny výtvarné výchovy (a nejen ty) v Guineji nejsou zdaleka vedené tak kreativně jako na českých školách. Bohužel. Guinejské školství naše občanské sdružení bohužel nezmění, ale snažíme se alespoň poslat do školy co nejvíce dětí, aby se tam naučily číst a psát a dostaly možnost dále se vzdělávat. Snad alespoň některé z nich uspějí a budou jednou samy měnit nejen guinejské školství k lepšímu.

 

Za roční poplatek 5250,- Kč dítě nejen chodí do školy a dostává potřebné školní pomůcky, ale také je mu hrazena lékařská péče. A adoptivní rodič dostává dopis a obrázek dvakrát ročně a jednou ročně vysvědčení a potvrzení o školní docházce (což je také od začátku uvedeno na našich internetových stránkách).

 

 

 

 

ČERPÁNO ZE SOUKROMÉHO EMAILU

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky KVĚTEN 2009