Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moc ráda odpovím na otázky,pokud bude ke komentáři přidán email.Zatím se pokusím alespoň pomocí tohoto příspěvku.Aneta

ICQ 553 - 712 - 231

 

 

Skype  liveisfain

 

Email: rafaeela@seznam.cz

 


 

 

 

DOSTUPNÉ INFORMACE O PROJEKTU ADOPCE

ADOPCE,DÁRKY A PŘÍSPĚVKY

,, Myslím, že se podmínky spíše mění a to hlavně z důvodu, že máme rok od roku více a více dětí a tak již není možné provozovat projekt ve všem tak jako na začátku. Tím myslím např. individuální dárky pro děti či finanční příspěvky pro jednotlivé rodiny. Během několikatýdenního pobytu v Guineji má česká koordinátorka (a to i tehdy, když jedeme s kolegyní obě) tolik práce, že ještě rozdělování různých peněžních sum pro jednotlivé rodiny není možné. Práce obecně v Guineji neprobíhá tak rychle, jak jsme tomu zvyklí ve střední Evropě.

FOTOGRAFIE DĚTÍ

 Běžně se stává, že trvá několik dní i týdnů, než určité dítě vůbec přijde na focení. Naši tamní koordinátoři focení organizují tak, že na určitý den svolají „své“ děti na jedno místo, ale stejně se pak termín pro focení musí několikrát opakovat, než přijdou všechny děti. Kvůli tomuto hromadnému termínu focení také vypadají fotky dětí podobně – sedí na stejné židli na stejném dvorku. Není v našich silách „oběhnout“ již téměř tisíc dětí v jejich školách a třídách a vyfotit je tam. Není to ani v silách našich tamních koordinátorů, protože ti všichni mají kromě adopce na dálku pro naše občanské sdružení pracovní poměr i jinde.

 

DOPISY DĚTEM

Jinak tedy i malá obálka s několika fotkami či samolepkami děti velice potěší.

 

Ohledně dopisů od dětí mohu říct to, co máme také uvedené na našich internetových stránkách, a sice že výuka v guinejských školách není zdaleka taková, jaká je v České republice a proto ani výsledky guinejských a českých dětí stejného věku nelze srovnávat. Děti tam jsou schopné samostatně napsat dopis až mnohem později, protože předměty jako sloh, filozofie apod. tam neexistují. Proto jim s dopisem pomáhají naši koordinátoři nebo někdo z jejich rodiny, kdo umí psát a číst. Samozřejmě jsme si vědomí určitých nedostatků takto psaných dopisů a neustále na naše guinejské kolegy vyvíjíme tlak, aby se úroveň dopisů zlepšovala. Bohužel je to běh na dlouhou trať.

OBRÁZEK OD DĚTÍ

To samé platí pro obrázky, u nichž samozřejmě vyžadujeme, aby je kreslily samy děti, ale osobně u toho, když děti obrázky kreslí, nejsme a ani nemůžeme být. Z hlediska vystudované učitelky výtvarné výchovy s Vámi souhlasím, že z kreseb často není vidět žádný pokrok, ale hodiny výtvarné výchovy (a nejen ty) v Guineji nejsou zdaleka vedené tak kreativně jako na českých školách. Bohužel. Guinejské školství naše občanské sdružení bohužel nezmění, ale snažíme se alespoň poslat do školy co nejvíce dětí, aby se tam naučily číst a psát a dostaly možnost dále se vzdělávat. Snad alespoň některé z nich uspějí a budou jednou samy měnit nejen guinejské školství k lepšímu.

 

Za roční poplatek 5250,- Kč dítě nejen chodí do školy a dostává potřebné školní pomůcky, ale také je mu hrazena lékařská péče. A adoptivní rodič dostává dopis a obrázek dvakrát ročně a jednou ročně vysvědčení a potvrzení o školní docházce (což je také od začátku uvedeno na našich internetových stránkách).


 

Registrace

(Monika - 25. 08. 2009 15:59)

Také bych chtěla adoptovat dítě na dálku, ale jako předchozí zájemce tu nevidím lištu na registraci jak uvádíte.

Registraci lze provést jen na uvedených oficiálních stránkách.Tato webová stránka, je stránkou jednoho prcka a informace jen zprostředkováváme. 

Pomoc

(Markéta - 31. 03. 2009 08:23)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se da pomáhat v podobě měsičních splátkách. Jsme škola a urcite nedáme dohromady najednou takovou částku. Předem díky!

 Je možné vybrat si konkrétní dítko a posílat jen peníze třeba na boty,knížky.Nevím,ale domnívám se,že by se to nějak dalo vyřešit i splátkama.I když je to závazek a na dlouhá léta.Možná je lépe pomoci dle prostředku jen maličko.Unicef,kde jsem dobrovolníkem,má třeba adopci panenky za 600Kč,a naočkují za to jedno dtě proti 6 smrtelným nemocem,To není málo a časka je dostupná.Můžete mít sbírku panenek.
 

(Inna  - 18. 06. 2008 23:45)

Dobry den!nemam tu žadnou lištu na zaregystrovani přemyšlime o adopci na dalku potřebuji ale vice Info.Kolik měsičně se plati,nebo ročně, jak začit,musime někam jezdit nebo ne?a t.d.děkuji.Pt.

My plaltíme 5250,-,vždy jedou ročně,v srpnu.Lze si to i odečíst z daní,pokud podnikáte.můžete si platbu dát do nákladů..Dvakrát ročně posíláme balíčky a je možné i vybrat dárek,jako boty aj. a na to zaslat peníze.Rodiče se scházejí 1x ročně,ale to je dobrovolné.Je to vždy moc přijemná věc.

Dobrý den

(Dana - 09. 04. 2009 08:39)

dobrý den,také máme adoptovanou holčičku a ráda bych se od vás dozvěděla jak jste získali foto, jak mu posíláte balíčky a další zkušenosti,Děkuji Tom.

Dobrý den,adopční agentura Pro-contact to má tak,že mám možnost 2x ročně poslat nějaké maličkosti,které uložíme do obálky,většinou rozměru A6..Naši obalku vložime do druhé a zašlema na uvedenou adresu.Kordinátotka,paní Rut,ji pak odveze na místo,předá dítku a pořídí fotografie.O fotky z domova,jsme si zažádali.Ty si pak stáhneme z netu,z jejich stránky.držím pěsti.nevím,jak je to u jiných agentur.

 


Děkuji za odpověď,ale,dostali jsme informace,že dopis nesmí vážit víc jak 0,025kg ,takže žádný dáreček. a jak jste získali foto z domova Tamby, my máme z každé cesty 3 fota. S přáním krásného dne Tom.
 
 
 
 
S dopisem máte pravdu,proto je to prostor jen na maličkosti.Samolepky,omalovánky,kokina,umělé mini hračky z kinder vajíček.Bohužel děti v dopisech žádají o hračky,které nelze do dopisů vložit a poslat.nad výhledově.Co se týká fotek z domova,tak jsme o ně jednoduše poprosili.Bylo nám to milejší,než umělé dopisy,které dají práci  překladatelům a malé děti by je dohomady nikdy nedaly.jako každého,i nás,by zajímalo více ze života našich dětí,nejen fotky z dárky,ale i to zda je užijí.Nezbývá než věřit,že tomu tak je.My věříme a děkujeme všem,že pro tyhle děti tolik dělají.

Dobrý den

(Bára - 28. 03. 2009 13:48)

Dobrý den,také již přemýšlím nad adopcí dítěte na dálku,už jsem i pár organizátorů obeslala.Váš Tamba je krásný klučík.Já zase uvažuji nad holčičkou.Doma už sice jednu mám,ale ráda podpořím i další.Je to nádherné pomáhat druhým.Jen škoda,že nás není více.Přeji Vám i celé rodině pevné zdraví a hodně štěstí

Děkujeme a Vám přejeme taky moc štěstí při výběru.

 

 

Dobrý den chtěli jsme se zeptat jestli jako škola můžeme adoptovat dítě v Guinei.A také jsme se chtěli informovat o první platbě protože nevíme jestli dáme tak rychle dohromady tak velkou částku peněz.Děkujeme za odpověď žáci II stupně ZŠ Vidnava

Adopce je věc zavazující na hodně let.Platí se vždy v srpnu a to čáska celá,tedy 5250Kč.Ve vašem ořípadě bych volila raději koupit něco užitečného,boty oblečení apod.Jednorázovou pomoc.

 

 

 


 

Náhledy fotografií ze složky NOVÉ FOTKY DUBEN 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Adopce

(Daniela, 24. 5. 2011 13:18)

Dobrý den, chtěla bych si od pro-contact adoptovat chlapečka, chtěla bych se zeptat jaké s tím mate tedy vlastni osobni zkušenosti, a jak mám zařídit, aby mi posílali fotky z domácího prostředí a např s věcmi, které mu pošlu. Dále se chci zeptat, kolik cca stojí balík a jestli je možné mu posílat např. oblečení a podobne a jestli mi organizace dá jeho rozměry a velikosti atd. Budu ráda za jakou koliv odpověď na e-mail: may.mls@centrum.cz předem mockrát děkuji. s pozdravem Daniela L.

dobrý den

(martas, 17. 3. 2011 21:21)

chtěl bych se zeptat proč se nemůže poslat ditku třeba balik s hračkamy a ne jen dopis který ma važit 0,025kg.Děkuji za kladnou odpověd